Starpenes muskuļu treniņš

Starpenes muskulis (pubococcygeus muscle, PC muskuļi) izklāj mazo iegurni un veido tā pamatni – starpeni, uz kuras balstās mazā iegurņa orgāni: priekšdziedzeris, urīnpūslis, dzimumlocekļa sakne, resnā zarna, tie apņem anālo atveri, maksts ieejas vārtus sievietei. Daudzi autori starpenes muskuļus dēvē par mīlas muskuli, jo tam ir nozīme katra cilvēka seksuālajā dzīvē.

Austrumu medicīnā starpenes muskuļiem tiek piedēvēts seksuālās enerģijas sūkņa īpašības. Jo labāk attīstīti šie muskuļi, jo lielāku baudu var gūt un sniegt partnerim.

Šiem muskuļiem būtiska īpatnība ir tā, ka ikdienā tie netiek pietiekoši nodarbināti – arī tiem, kuri regulāri nodarbojas ar sportu. Visaugstākais šo muskuļu tonuss ir maziem bērniem, bet ar gadiem šo muskuļu tonuss mazinās un tie atslābst.

Starpenes muskuļa atslābums ne tikai pasliktina seksuālās spējas, bet var būt arī par iemeslu urīna nesaturēšanai (pēc pačurāšanas, kādu laiku vēl izpil urīns). Katrs pats var pārbaudīt šo muskuļu stāvokli, atslābinieties un pamēģiniet ievadīt anālajā atverē pirkstu. Ja anālā atvere ir cieši noslēgta, tas liecina, ka muskuļi ir vidēji labi attīstīti, bet jā pirksta ievadīšanai nav pretestības – tas liecina, ka šie muskuļi ir ļoti vāji. Praksē novērots, ka pat 20 gadīgiem jauniešiem, šī muskuļa tonuss ir ļoti zems.

Starpenes muskuļu vingrinājumi pēc savas būtības ir ļoti vienkārši, bet ļoti svarīgi šos vingrinājumus veikt regulāri!

Pamata vingrinājumu ir iespējams veikt jebkurā vietā – sēžot birojā, braucot, stāvot. Svarīgākais ir atcerēties, ka šo vingrinājumu ir nepieciešams veikt!

Vingrinājuma veikšanai ir nepieciešams sasprindzināt starpenes muskuļus. Tas veicams tāpat kā urinācijas laikā vēlētos pārtraukt urinēt – jāsajūt, ka tiek sasprindzināts muskulis, kurš aptver dzimumlocekli un arī anālās atveres noslēdzošais muskulis.

1. pakāpes vingrinājums

Sasprindzina starpenes muskuļus un sasprindzinātā stāvoklī notur 2-3 sekundes, tad atlaiž – atslābina. Vienā piegājienā veic vidēji 30 reizes. Dienas laikā ieteicams 2-3 šādi piegājieni. Šo vingrinājumu veic 2-3 nedēļas no vietas.

2. pakāpes vingrinājums

Lēnām sasprindzina starpenes muskuļus un sasprindzinātā stāvoklī notur maksimāli ilgi, kad vairs nevar noturēt, tad cenšas lēnām atslābināt. Normāli, ja šī vingrinājuma laikā sajūt trīsas kājas muskuļos. Vingrinājumu veic vidēji 10 reizes pēc kārtas, dienas laikā 2-3 piegājieni. Vingrinājumu veic 3-4 nedēļas.

3. pakāpes vingrinājums

Līdzīgi kā iepriekš – lēnām sasprindzinām starpenes muskuļus un notur maksimāli ilgi, kad sajūtam, ka sāk zust spēks, cenšamies vēl spēcīgāk sasprindzināt un tad lēnām atslābina. Šo vingrinājumu ērtāk veikt sēdus vai guļus stāvoklī. Vienā piegājienā veic 10 reizes un ieteicams dienas laikā 2-3 piegājieni.