Priekšlaicīga ejakulācija

Priekšlaicīga ejakulācija vai tautas valodā – ātra sēklas noplūde ir seksuāla rakstura problēma, kura rezultātā vīrietim seksa laikā notiek sēklas noplūde ātrāk nekā to vēlētos abi partneri.

No priekšlaicīgas ejakulācijas ciešs aptuveni katrs trešais pāris. Lielā daļā gadījumu tiek uzskatīts, ka ātras sēklas noplūdē vainīgs ir vīrietis, kaut gan, priekšlaicīga ejakulācija ir abu partneru seksuālā problēma un tās novēršanā jāiesaistās abiem partneriem.

Nav pareizs uzskats, ka priekšlaicīga ejakulācija notiek tikai jauniem nepieredzējušiem vīriešiem un, ka uzsākot regulāru seksuālo dzīvi, sēklas noplūde normalizējas un kļūst garāka. Tā mēdz būt tikai nelielā skaitā gadījumu. Parasti tiem, kam seksa laikā notiek ātra sēklas noplūde un viņi neko nedara, lai pagarinātu dzimumakta ilgumu – sēklas noplūdes ātrums nemainās un notiek ātri visu atlikušo dzīvi.

Kas ir ātra sēklas noplūde – priekšlaicīga ejakulācija?

Laika gaitā ātras sēklas noplūdes jeb priekšlaicīgas ejakulācijas definīcija ir mainījusies vairāk kārt.  Uz doto brīdi mediķi ar priekšlaicīgu ejakulāciju apzīmē sēklas noplūdi seksa laikā, kas notiek ātrāk nekā to vēlētos. Līdz ar to zūd reālā izpratne par sēklas noplūdes ātrumu, jo arī situācijā, kad ejakulācija notiek 15 min pēc dzimumakta uzsākšanas, bet tomēr vēlētos vēl ilgāku seksu – tiek uzskatīts, ka vīrietim ir priekšlaicīga ejakulācija.

Agrākais sēklas noplūdes klasifikācija bija balstīta uz laiku, kurā notiek sēklas noplūde seksa laikā. Ja sēklas noplūde notika pirmajā minūtē – uzskatīja par ātru ejakulāciju (sēklas noplūdi). Ja sēklas noplūde notika pēc pirmās minūtes, tad runāja par priekšlaicīgu ejakulāciju.

Priekšlaicīga ejakulācija – problēma seksuālajās attiecībās

No priekšlaicīgas ejakulācijas cieš abi – kā vīrietis, tā sieviete. Dažu pāru attiecības izjūk tieši tāpēc, ka seksa laikā vīrietis ātri beidz.

Sieviete seksa laikā nespēj pietiekoši uzbudināties un sasniegt orgasmu, kad vīrietim sēkla jau ir nogājusi un sekss ar to beidzas. Laika gaitā sievietei var veidoties neiroze un nevēlēšanās nodarboties ar seksu. Ne mazums pāru, kad vīrietim seksuālajās attiecībās notiek ātra sēklas noplūde, atzīmē, ka uzsākot seksuālās attiecības – sekss bijis katru dienu, dažos gadījumos pat vairākas reizes dienā. Bet laika gaitā seksa biežums samazinājies līdz partnere vispār sāk atteikties no intīmās tuvības. Bieži šādās situācijās, vīrietis pat neaizdomājas, ka pie vainas ir tas, ka viņam ātri noieti – ir priekšlaicīga ejakulācija.

Vīriešiem, kas apzinās, ka viņam seksa laikā ātri notiek sēklas noplūde, laika gaitā, uz stresa pamata arī veidojas neiroze, kuru rezultātā pavājinās erekcijas kvalitāte, sēklas noplūde kļūst vēl ātrāka un ar laiku sāk zust vēlme pēc intīmas tuvības.

Kā redzams, priekšlaicīga ejakulācija ietekmē pāru seksuālo dzīvi, seksu padara nebaudāmu, kā rezultātā abi partneri sāk vairīties no intīmas tuvības.

Vai ir iespējams novērst priekšlaicīgu ejakulāciju?

Priekšlaicīgu ejakulāciju ir iespējams novērst. Ir dažādi vingrinājumi un preparāti, kas pagarina seksa ilgumu, par kuriem var lasīt atbilstošā sadaļās, bet, lai uzsāktu ātras sēklas noplūdes ārstēšanu, sākumā jānoskaidro tās cēlonis. Ieteicams būtu vērsties pēc palīdzības pie seksologa, kas palīdzētu atrast gan priekšlaicīgas ejakulācijas cēloni gan arī ieteiktu labāko ārstēšanas metodi. Nebūtu nozīme ārstēt priekšlaicīgu ejakulāciju ar jūtību mazinošiem līdzekļiem, ja tā cēlonis ir, piemēram, priekšdziedzera iekaisums.

priekšlaicīga ejakulācija